ارسال یا سابمیت مقاله برای مجلات خارجی

ارسال یا سابمیت مقاله برای مجلات خارجی به یکی از انواع زیر انجام می شود:

۱- سایت مجله

۲- ایمیل به سردبیر

۳- سیستم آنلاین

در حال حاضر اکثر مجلات معتبر بوسیله سیستم آنلاین مقاله های مطبوع را دریافت می کنند. موسسه آی اس آی تحت برند ScholarOneخدمات دریافت مقاله از محققین و تحویل آن به دفتر مجله را انجام می دهد. به ازای تحویل هر ۱۰۰ مقاله در سال، ۳۰۰۰ دلار دریافت می کند. ورود به این سایت و ثبت نام در آن، مانند ایجاد یک ایمیل گوگل است. یک نام کاربری و رمز عبور توسط کاربر تعریف می شود. این آدرس سایت است :

http://mc.manuscriptcentral.com

در موسسه الزیویر سیستم منحصری دیگری به کار برده می شود:

http://ees.elsevier.com

نیازی به جست و جوی این سایت ها نیست. هر کدام از ژورنال ها در سایتشان مراحل ارسال مقاله را توضیخ داده اند.

 

برای ارسال مقاله با سیستم آنلاین، پس از ورود به سایت گزینه Submit a New Manuscript را انتخاب کنید. با اجرای ۶ گام مرا حل ارسال به پایان خواهد رسید.

۱- عنوان مقاله وسپس چکیده را وارد نمایید. مجلات منتشر شده توسط امرالد چکیده را بصورت ساختار یافته و جدا جدا از کاربر می خواهند.

۲- نام مولفین را به ترتیب اسامی ثبت کنید. در این مرحله اگر شما Corresponding Author نباشید، همه اطلاعات به حساب کاربری فرد معرفی شده بعنوان مولف مسئول منتقل خواهد شد و ادامه مراحل برای شما میسر نخواهد بود. پس از ثبت اطلاعات سایر مولفین سیستم بطور اتوماتیک برای هر کدام از آنها حساب کاربری جداگانه ایجاد می کند و از طریق ایمیل ثبت شده ایشان را مطلع می سازد.

۳- در این مرحله چندین گزینه را باید علامت زده شود و تایید شود که مقاله قبلا برای سایر ژورنال ها ارسال نشده است.

۴- سپس باید توضیحات اضافی ضروری در قالب Cover Letter مطرح شود.

۵- در این مرحله فایل ها Upload می شود.لازم است که شکل ها و نمودار ها جدا بوده و در متن مشخص شده باشد. نباید از نویسندگان اطلاعاتی در فایل اصلی که به منظور داوری فرستاده می شود بیان شده باشد. چون داوری بدون نام انجام می شود. نام مولفین و ارتباط سازمانی آنها (Affiliation ) در فایل جداگانه ای بعنوان Title Page می آید.

۶- در مرحله آخر،دو گزینه وجود دارد. یکیpdf و دیگری html است .با انتخاب هر کدام از آنها یک فایل پی دی اف یا اچ تی ام ال از موارد بارگذاری شده ، نشان داده می شود. پس از تایید pdf مقاله گزینه Submit فعال می شود. تا این مرحله فقط اطلاعات در سیستم ذخیره می شوند و به دفتر ژورنال ارسال نمی شوند. پس از انتخاب گزینه Submit مقاله به دفتر مجله ارسال می شود و امکان اعمال تغییر دیگری میسر نخواهد بود. پس از این مرحله با مراجعه به سایت مجله می توانید وضعیت مقاله را پیگیری کنید. مقاله به طور معمول در یکی مراحل زیر قرار خواهد داشت:

۱- Awaiting Editorial Office Check

۲- With Editor

۳- Under Review

۴- Accept ، Reject ، Major Revision and Minor Revision.

در برخی از نشریات با تخصیص یک ایمیل نویسنده را ملزم به ارسال مقاله آن ایمیل می کند. باید متن نامه ایمیل بسیار محترمانه باشد. دفتر مجله در پاسخ به ایمیل شما ،کد مقاله شما را نیز می فرستد.

 

 


با عضویت در کانال تلگرام اینفو آکادمیک، با ما همراه باشید

آدرس کانال: https://t.me/infoacademic

لطفا نظر خود را برای این نوشته به ما اعلام کنید

نظر دهید