ساختار آزمون تافل

در این قسمت پست به پرسش های متداولی که در زمنیه ماهیت ساختار آزمون تافل وجود دارد پاسخ داده می شود. مطالبی که در قسمت toefl سایت وجود دارند می توانند به عنوان یک راهنمای تافل برای شما بسیار مفید واقع شوند. سعی کنید مطالب را به دقت بخوانید زیرا که دانستن این مطالب می تواند کمک شایانی به شما در آماده سازی خود برای این آزمون نماید و آشنایی به این مطالب جزء مراحل تافل گرفتن می باشد.

۱- در آزمون iBT چه نوع سوال هایی وجود دارد؟

بخش عمده پرسش های مربوط به آزمون آی بی تی به صورت چند گزینه ای است. در ضمن ، انواع دیگری از پرسش ها نیز در آزمون iBT وجود دارد. برای این نوع پرسش ها دستور العمل های خاصی در صفحه رایانه نشان داده می شود.

 

۲- آیا فرمت آزمون iBT در همه جا یکسان است؟ به عبارت دیگر ، آیا شکل واحد و یکسانی از آزمون iBT در همه جا به کار برده می شود؟

در آزمون تافل رایانه ای (CBT) پرسش ها بر اساس پاسخ های شما به سوال های قبلی ارائه می شد. اما آزمون ای بی تی یک آزمون خطی است. این بدان معناست که در یک فرم واحد، همه پرسش های آزمون برای همه داوطلبان یکسان خواهد بود.

 

۳- چرا بعضی از بخش های Reading و Listening  طولانی ترند؟

طراحان آزمون پرسش های آزمایشی را برای بخش های ریدینگ یا لیسنینگ در بیشتر فرم های آزمون تافل می گنجانند . شما باید نهایت تلاش خود را برای پاسخگویی به همه پرسش ها انجام دهید زیرا اطلاع نخواهید داشت کدام پرسش ها  اصلی و کدام پرسش ها سوالات آزمایشی آزمون تافل است. خاطر نشان می شود فقط پاسخگویی به پرسش ها ی اصلی آزمون نمره دهی خواهد شد. برای مثال، ممکن است پرسش های آزمایشی شما در بخش Listening گنجانده شده باشد، اما برای داوطلبی که به طور همزمان با شما در آزمون شرکت کرده است ، پرسش های آزمایشی در بخش Reading پیش بینی شده باشد. به همین دلیل، ممکن است آزمون دوست شما دارای بخش ریدینگ طولانی تری باشد، در حالی که آزمون شما Listening طولانی تر باشد. پرسش های آزمایشی ممکن است در ابتدا ، اواسط یا در انتهای بخش مربوطه گنجانده شده باشد.

 

۴- آیا می توانم برای پاسخگویی به سوالات بخش های مختلف آزمون ، از ترتیب دلخواه خودم استفاده کنم؟

خیر. بخش هایی که در آزمون باید پاسخ داده شوند، به ترتیب عبارت اند از:

۱- بخش خواندن (Reading)

۲- بخش شنیداری (Listening)

۳- بخش گفتاری (Speaking)

۴- بخش نگارش (Writing)

در ضمن ، یک استراحت ده دقیقه ای بیش بخش های لیسنینگ و اسپیکینگ در نظر گرفته شده است.

 

عزیزان بسیاری که در شهر های مختلف ایران زندگی می کنند در مورد تافل تهران و یا تافل تبریز سوالات بسیاری می کنند ، خواهشمندیم از کاربران سایت اگر هر گونه اطلاعاتی اضافه بر مطالب سایت دارند در بخش نظرات پست هایی که در رابطه با آزمون toefl ایجاد شده اند ، مطالب خود را قرار دهند تا این بخش روز به روز پویا تر و تکمیل تر شود.

 

۵- چه نوع پرسش هایی در آزمون iBT وجود دارد؟

بیشتر پرسش ها در آزمون ای بی تی به صورت چند گزینه ای طرح می شوند، اما انواع دیگری از سوال ها نیز در این آزمون مطرح می شود که دستورالعمل های خاصی برای آن ها در صفحه رایانه ارائه می گردد.

 

۶- آیا حین برگزاری آزمون مجاز به یادداشت نویسی می باشم؟

شما مجاز به نوشتن یادداشت و استفاه از آن برای پاسخگویی به پرسش های آزمون می باشید. به همین منظور پس از ورود شما به اتاق آزمون ، به شما کاغذ و مداد داده خواهد شد. پس از برگزاری آزمون ، یادداشتهای همه داوطلبان جمع آوری و معدوم خواهد شد.

در قرار دادن مطالب ذکر شده در بخش تافل سایت سعی شده تا شما احساس نمایید تا در یک کلاس تافل قرار دارید و می توانید سوالات خود را از استاد کلاس پرسش نمایید. در کلاس های حضوری دانشجویان علاقه زیادی به جزوه برداری دارند ، ما در سایت کار را برای شما راحت کرده و مطالب را به صورت خلاصه و دسته بندی شده قرار می دهیم تا بتوانید در هر لحظه با مراجعه به سایت از یک جزوه تافل آماده استفاده نمایید.

۷-  آیا می توانم پاسخی را که داده ام ، تغییر دهم؟

در بخش Listening  می توانید با کلیک کردن بر روی یک پاسخ جدید ، پاسخ قبلی را حذف کنید. در واقع در این بخش ازآزمون تافل ، می توانید هر چند بار که مایل باشید پاسخ را تغییر دهید ، اما به محض اینکه روی کلید Confirm Answer کلیک کنید، دیگر تغییر دادن پاسخ انتخاب شده غیر ممکن خواهد بود. در بخش Reading می توانید با کلیک کردن بر روی یک پاسخ جدید ، پاسخ قبلی را هر چند بار که بخواهید تغییر دهید. حتی می توانید این کار را برای همه پاسخ های انتخاب شده قبلی تان در همان متن خواندنی انجام دهید. اما مراقب باشید! به محض اینکه وارد یک متن خواندنی جدید بشوید، بازگشت به متن قبلی و تغییر دادن پاسخ های مربوط به پرسش های آن مقدور نخواهد بود. در بخش Speaking ، صدای خاصی <beep> زمان شروع و پایان صحبت شما را تعیید خواهد کرد. هر آنچه که در فاصله شروع و پایان صحبت خود بگویید، ثبت خواهد شد و دیگر امکان تغییر پاسخ وجود ندارد. در بخش Writing، می توانید مقاله های خود را تا آنجا که مایلید مورد تجدید نظر قرار دهید یا ویرایش کنید. اما محدودیت زمانی خود را فراموش نکنید! اگر مقاله های خود را قبل از اتمام وقت تحویل دهید، دیگر امکان باز پس گرفتن آن وجود نخواهد داشت. بنابر این توصیه می شود از همه وقت خود برای اصطلاح مقاله هایتان استفاده کنید.

 

لطفا نظر خود را برای این نوشته به ما اعلام کنید

نظر دهید