تحصیلات دانشگاهی در ۱۰ دانشگاه برتر آلمان از نگاه QS

تحصیل در آلمان همیشه جذاب است. آلمان یکی از کشور‌هایی است که اگر دانشجوی ممتازی باشید می‌توانید در رشته‌ی دلخواه خود به طور رایگان تحصیل کنید. به همین دلیل است که سالانه ده‌ها هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه‌های ‌آلمان که دروس در آنها به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، ثبت‌نام می‌کنند.

اگر دوست دارید برای ادامه تحصیل به یک کشور خارجی بروید و تجربه‌ای جدید کسب کنید، آلمان می‌تواند مقصد تحصیلی مناسبی برای شما باشد. آلمان دومین کشور اروپایی است که بیشترین تعداد دانشگاه‌های ممتاز را در فهرست ۲۰۰ دانشگاه برتر اروپا به خود اختصاص داده است. ۳۶ دانشگاه‌ ‌آلمان در این فهرست قرار دارند که تقریبا یک سوم آن‌ها جزو ۵۰ دانشگاه برتر این فهرست هستند. آلمان رسالت خود را «پیمان برای تحصیلات عالی» معرفی می‌کند و تمرکز خود را روی افزایش ظرفیت آموزش قرار داده‌است. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این توسعه تا سال ۲۰۲۰ بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

بیش از ۲۲۰ مورد از دانشگاه‌های ‌آلمان در فهرست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم ایران هستند که می‌توانید نام آنها را در اینجا ببینید. طرح‌های استعدادیابی در دانشگاه‌های ‌آلمان وجود دارد که بر روی علوم جدید و نوآوری سرمایه‌گذاری می‌کنند و هدف آنها رشد چشمگیر مراکز تحقیقات در دانشگاه‌ها است. به دلیل این‌ که جمعیت مسن این کشور در حال افزایش است، مسأله‌ جذب بیشتر دانشجویان و اساتید خارجی، همچنان بالاترین اولویت برای دانشگاه‌های ‌آلمان محسوب می‌شود. سطح علمی بالا و هزینه‌ی پایین تحصیل در آلمان، این کشور را به مقصد محبوب دانشجویان خارجی تبدیل کرده است. در حالی‌که مونیخ دو تا از بهترین دانشگاه‌های ‌آلمان را در خود جای داده، برلین نیز جایگاه خود را به عنوان قطب آموزشی آلمان حفظ کرده است.

تحقیقات QS جهت رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ نشان می‌دهد که ۴۳ دانشگاه آلمان در میان بهترین دانشگاه‌های جهان قرار داشته که از میان آنها ۱۵ دانشگاه در فهرست ۲۵۰ دانشگاه برتر جای دارند. در ادامه به معرفی ده تا از بهترین دانشگاه‌های ‌آلمان می‌پردازیم.

۱. Technische Universität München
این دانشگاه برای دومین بار رتبه‌ی ۶۸ را در میان دانشگاه‌های جهان و رتبه‌ی ۱ را در میان دانشگاه‌های ‌آلمان به خود اختصاص داده‌است. دانشگاه فنی مونیخ عضو TU9، انجمنی متشکل از ۹ تا از قدیمی‌ترین، بزرگ‌ترین و معتبر‌ترین دانشگاه‌های فنی آلمان می باشد.

آلمان

۲. Ludwig-Maximilians – Universität München
این دانشگاه که در مونیخ قرار دارد در رتبه‌بندی جدیدی که در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ انجام شد، از مقام ۷۵ به مقام ۶۸ ارتقا پیدا کرد. همچنین این دانشگاه، دارای مقام دوم در بین دانشگاه‌های ‌آلمان بوده و یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین مراکز علمی کشور می باشد.

آلمان

۳. Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg
این دانشگاه که پیشتر در سال ۲۰۱۴، رتبه ۱ دانشگاه‌های ‌آلمان را از آن خود کرده‌ بود، اکنون رتبه‌ ۷۲ در میان دانشگاه‌های جهان و رتبه ۳ در میان دانشگاه‌های ‌آلمان را دارد. دانشگاه هیدلبرگ که قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان است، در سال ۱۳۸۶ تأسیس شده و در جنوب غربی هیدلبرگ قرار دارد.

آلمان

۴. KIT, Karlsruher Institut für Technologie
این دانشگاه امسال رتبه‌ ۴ را در میان دانشگاه‌های آلمان کسب کرد و در حال حاضر رتبه ۹۸ را در دسته‌بندی جهان به خود اختصاص داده است. کیفیت بالای این دانشگاه در پروژه‌های تحقیقاتی بین‌المللی باعث شهرت بیشتر آن شده است.

آلمان

۵. Humboldt-Universität zu Berlin
بالاترین رتبه در میان دانشگاه‌های برلین امسال به دانشگاه هامبولد تعلق گرفت. همچنین این دانشگاه جایگاه خود در فهرست جهانی را ۵ پله ارتقا داد تا به رتبه‌ ۱۲۱ دست یابد. شهرت و اعتبار این دانشگاه بیشتر مرهون رشته‌های هنر و علوم انسانی است که فارغ‌التحصیلان بنامی را به دنیا معرفی کرده‌است.

آلمان

۶. Freie Universität Berlin
این دانشگاه که در برلین واقع شده‌است، در رتبه‌بندی جهانی QS در سال ۲۰۱۷- ۲۰۱۶، رتبه ۱۱۲ را کسب کرده‌است. شهرت بین المللی این دانشگاه به دلیل تحقیقات انجام شده توسط آن در زمینه های علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی می‌باشد.

آلمان

۷. Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen
تمرکز این دانشگاه بر حوزه‌ی فناوری است و امسال رتبه‌ ۱۴۶ را در فهرست دانشگاه‌های جهان به خود اختصاص داده است. دانشگاه Riheninsh Westfälische ارتباط نزدیکی با صنعت تکنولوژی دارد و بزرگترین دانشگاه فناوری در آلمان می‌باشد. حدود چهل‌و‌سه‌هزار و هفتصد دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

آلمان

۸. Universität Freiburg
این دانشگاه با داشتن رتبه ۱۶۳ در فهرست جهانی، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آلمان می‌باشد که در سال ۱۴۵۷ تأسیس شد. عمده تمرکز این دانشگاه بر ارائه رشته‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی است.

آلمان

۹. Technische Universität Berlin
این دانشگاه امسال در فهرست ده دانشگاه برتر آلمان قرار گرفت و در رتبه‌بندی جهانی هم از رتبه ۱۷۸ به ۱۶۴ ارتقا یافت. دانشگاه Technische دارای عضویت TU9 می‌باشد و در ارائه رشته‌های مربوط به علوم مهندسی، از اعتبار بالایی برخوردار است.

آلمان

۱۰. Eberhard Karls Universität Tübingen
دانشگاه ابرهارد هم امسال در رتبه‌بندی جهانی خود بهبود‌هایی ایجاد کرده و از رتبه ۱۷۳ به رتبه‌ ۱۶۷ ارتقا یافت. اعتبار و شهرت این دانشگاه بر اساس ارائه رشته‌های پزشکی، علوم طبیعی و علوم انسانی می‌باشد.

دانشگاه‌های ‌آلمان

برچسب ها:

لطفا نظر خود را برای این نوشته به ما اعلام کنید

نظر دهید