Università degli Studi di FIRENZE – دانشگاه فلورانس

وسعت :۵۹.۵۰۰ دانشجو
زبان آموزشی :انگلیسی و ایتالیایی
مدرک زبان انگلیسی جهت پذیرش مورد نیاز :نمی‌باشد
دارای خوابگاه :‌می‌باشد
تعداد رشته :۱۴۰
سیستم آموزشی :حضوری – از راه دور
شهر / ایالت :فلورانس
امکانات رفاهی :عالی
رتبه در دنیا :۳۵۲
رتبه در کشور :۸
مورد تایید وزارت علوم ایران :ممتاز
وام دانشجویی :دارد
دارای بورسیه :می‌باشد
==============

دانشگاه فلورانس   (فیرِنتزه)

 
تاسیس ۱۳۲۱
نوع دانشگاه دولتی
رئیس دانشگاه پروفسور آلبرتو تِسی
تعداد پرسنل اداری ۲,۲۸۸
تعداد دانشجویان ۵۹,۵۰۰
موقعیت فلورانس، ایتالیا
تیم های ورزشی سی یو اِس فیرنتزه (http://www.cus.firenze.it/)
وابستگی ها EUACESAER
وب سایت www.unifi.it

=============== 

معرفی

 

دانشگاه فلورانس موسسه بزرگی است که طیف وسیعی از رشته ها را در مقاطع مختلف ارائه می دهد. این دانشگاه دارای ۵۴۰۰۰ دانشجو است؛ که یک چهارم این دانشجویان از خارج شهر و خارج منطقه توسکانی به فلورانس می آیند.

دانشگاه فلورانس موسسه ای نسبتا جوان، اما دارای ریشه هایی بسیار کهن است. تاریخچه این دانشگاه به مدرسه ای عمومی برمی گردد که در سال ۱۳۲۱ میلادی توسط جمهوری فلورانس تاسیس شد و بعدها در زمان مدیچی به پیزا منتقل شد. در سال ۱۸۵۹ موسسه آموزش عالی حرفه ای و مطالعات تخصصی در فلورانس تاسیس شد. این مؤسسه به مرور زمان اعتبار یک موسسه دانشگاهی را به دست آورد و  در سال ۱۹۲۴ عنوان رسمی دانشگاه را یافت.

 

=================

رشته های تحصیلی

گرایش هنر، طراحی و معماری / رشته معماری – طراحی، معماری و طراحی داخلی و طراحی پایدار، طراحی بر اساس اثرات زیست محیطی / فوق لیسانس (انگلیسی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم انسانی / رشته سیاست جهانی و روابط اروپا و کشورهای حوزه ی مدیترانه، سیاست بین الملل، مطالعات سیاسی / فوق لیسانس (انگلیسی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم طبیعی، زیستی و کشاورزی / رشته توسعه ی مناطق روستایی گرمسیری، توسعه بومی و محلی، توسعه پایدار سازمان های دولتی و خصو.صی / فوق لیسانس (انگلیسی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم پزشکی / رشته علوم اعصاب شناختی و نوروسایکولوژی بالینی، عصب شناسی رفتاری، علم درمان بیماری های عصبی و روانی / فوق لیسانس (انگلیسی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم پزشکی / رشته تخصص بالینی و تجربی کبدی گوارشی، ارتوپدی / فوق لیسانس (انگلیسی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم پزشکی / رشته فارماکولوژی و سم شناسی / فوق لیسانس (انگلیسی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم پزشکی / رشته زیست شناسی کاربردی در بیوپزشکی / فوق لیسانس (انگلیسی) دکترا (انگلیسی)
گرایش مدیریت و اقتصاد / رشته مدیریت و اقتصاد گردشگری، برنامه ریزی و اقتصاد توریسم / فوق لیسانس (انگلیسی) دکترا (انگلیسی)
گرایش مدیریت و اقتصاد / رشته اقتصاد اروپا و قانون کسب و کار و تجارت جهانی، اقتصاد کارآفرینی، توسعه و تجارت بین المل / فوق لیسانس (انگلیسی) دکترا (انگلیسی)
گرایش مدیریت و اقتصاد / رشته اقتصاد و امور مالی و بیمه، اقتصاد بین الملل، فاینانس و بیمه، بانکداری و بازارهای مالی / فوق لیسانس (انگلیسی) دکترا (انگلیسی)
===============

ویژگی ها

 

دانشگاه فلورانس ماهیتی کاملا «بین المللی» دارد، و این تنها به دلیل بین المللی بودن شهر فلورانس نیست، بلکه این دانشگاه بیش از ۲۶۰ موافقتنامه را با دانشگاههای ۷۰ کشور مختلف به امضا رسانده است. از سال ۱۹۹۰ دانشگاه فلورانس عنوان “مرکز متمرکز آموزشی اروپایی ژان مونِت” را به دلیل فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی اش کسب کرد. در دانشکده علوم سیاسی فلورانس و دانشکده حقوق در حال حاضر شش جایگاه “ژان مونِت” برای برجسته ترین محققان و پژوهشگران وجود دارد. در دانشگاه فلورانس همچنین  دوره های مشترک آموزشی با دانشگاه ها و موسسات غیر ایتالیایی نیز ارائه می شود. پنج دانشکده ی این دانشگاه نیز دوره هایی کاملا به زبان انگلیسی برگزار می کنند. از طرفی دیگر تعداد سه هزار دانشجوی خارجی از سرار دنیا مشغول تحصیل در این دانشگاهند که این خود نشانگر بعد بین المللی دانشگاه می باشد: از میان این دانشجویان سیصد تن از آنها چینی هستند. علاوه بر این، در طول هر سال تحصیلی هزاران دانشجوی اروپایی، دوره ای از تحصیلشان را در فلورانس می گذرانند. در سال ۲۰۱۱ دانشگاه فلورانس در ازای برنامه های یادگیری مادام العمرش از طرف آژانس ملی جایزه ای دریافت کرد و از این طریق از تلاش های این دانشگاه جهت پیشبرد برنامه های جابجایی دانشجویان اراسموس و پروژه های باکیفیت قدردانی کرد. کیفیت تحقیقات در این دانشگاه به تعداد محققان، تنوع انواع برنامه های پژوهشی و مبتکرانه، مشارکت فعال در طرح های پژوهشی ملی و بین المللی، نتایج عالی این فعالیت ها و در نهایت به منابع مالی دانشگاه بستگی دارد. همه این عوامل دانشگاه فلورانس را به ‘دانشگاه تحقیقاتی’ مدرن و واجد شرایطی تبدیل کرده و جایگاه فعلی دانشگاه را  در ارزیابی ملی و بین المللی ارتقا داده است. در زمینه تحقیقات پیشرفته، دانشگاه شامل مراکز و آزمایشگاه هایی از قبیل LENS (آزمایشگاه های اروپایی)- CERM (مرکز تحقیقات MRA) می باشد، که هر کدام مرتبا جایزه نوبل تحقیقات و پژوهش های پیشرفته را در جهان از آن خود می کنند.

از فارغ التحصیلان معروف این دانشگاه می توان از رئیس جمهور ایتالیا سَندرو پِرتینی، روزنامه نگار اَندرو مونتانِلی، ستاره شناس مارگِریتا هَک، بازیگر پائولو پولی، قاضی دیوان عالی پییر لوئیجی ویگنا و ساوِریو بورِلی یاد کرد. برخی از اساتید مطرح و برجسته دانشگاه نیز عبارتند از: جیووانی اِسپادولینی (رئیس دولت ایتالیا)، شاعر ماریو لوزی و رئیس جمهور فعلی بانک مرکزی اروپا، ماریو دراگی.

===========

  مبلغ شهریه

 مبلغ شهریه دانشجو طبق درآمد خانوادگی اش که از طریق گزارش ISEE نشان داده می شود، تعیین می گردد. مبلغ کل شهریه می تواند از حداقل ۲۱۲ یورو تا حداکثر ۱۹۲۱ یورو متغییر باشد. دانشجویان پاره وقت ۵۰ درصد  شهریه را می پردازند. همه دانشجویان- به جز کسانی که کاملا از پرداخت شهریه معافند – باید هزینه های منطقه ای معادل ۱۴۰ یورو را نیز بپردازند. شهریه دانشجویان رشته های دندانپزشکی و ایمپلنت در حدود ۱۰۵۰ یورو بیشتر از شهریه سایر رشته هاست. شهریه دانشجویانی که مدرک قبلی شان را با نمرات بالا دریافت کرده اند و همچنین کسانی که در برنامه های علمی پیشرفته شرکت کرده اند از کاهش هزینه و شهریه برخوردار می شوند.

 

 

منبع:www.tkdanesh.com

لطفا نظر خود را برای این نوشته به ما اعلام کنید

نظر دهید