Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

پذیرش دانشگاه کلگری(Calgary)

دانشگاه کلگری (Calgary) از دانشگاه‌های نسل جدید کاناداست؛ محیطی برای زندگی و تکامل که پذیرای تغییرات و فرصت ها می‌باشد. دانشگاه کلگری در یکی از شهرهای بزرگ تجاری واقع شده و دارای افق چشم انداز آینده برای تبدیل شدن به یکی از ۵ دانشگاه برتر تحقیقاتی کانادا تا سال ۲۰۱۶ می‌باشد؛ که با روش‌های آموزشی و یادگیری نوآورانه نهادینه شده و به طور کامل با جامعه کالگری هماهنگ و یکپارچه شده است. به عنوان یک نهاد علمی و پژوهشی جامع، دانشگاه کلگری الهام بخش و حامی خلاقیت و نوآوری در تمامی رشته‌ها می‌باشد. دانشگاه از طریق موسسه آموزشی Taylor که در شرف تاسیس است، در نوآوری آموزشی از طریق تحقیق بر روی روشهای موثر برای دانشجویان متعهد، حمایت از اعضای دانشکده بعنوان اساتید نمونه و ارائه فضاهای آموزشی خلاقانه موجود در نقاط مختلف آمریکای شمالی، نسبت به سایر دانشگاهها پیشی خواهد جست.

شرایط پذیرش دوره کارشناسی

دانش آموزان دبیرستان: متقاضی دبیرستانی باید با مدارک معتبر دبیرستان فارغ التحصیل شده باشند و همچنین نیازهای عمومی اولیه برای پذیرش در دانشگاه را داشته باشند. قبل از پذیرش یک کپی از مدرک دبیرستان خود آماده کنید. اگر در دبیرستان آلبرتا درس خوانده اید، دانشگاه از طرف شما تقاضای ارسال مدارک را می‌کند.

مدارک لازم برای پذیرش:

پذیرش استاندارد برای دانش آموزان ساکن در کانادا یا ایالات متحده آمریکا با فرض دریافت اسناد رسمی و کسب شرایط لازم برای پذیرش تا تاریخ ۱۵ می (برای برنامه تحصیل پس از اخذ مدرک (After-Degree))،۳۰ ژوئن (برای سایر متقاضیان انتقالی) یا ۱ آگوست (برای متقاضیان دبیرستانی) صورت می‌پذیرد. این شامل رونوشت رسمی از نمرات نهایی، نتایج میزان تسلط به زبان انگلیسی و دیگر مدارک مهم قابل پذیرش است.

 1. تکمیل درخواست پذیرش تا اول مارس ۲۰۱۵
 2. جهت ارسال کلیه رونوشت های رسمی از نمرات نهایی موسساتی که در آنها شرکت داشته اید به دفتر پذیرش، برنامه ریزی کنید. رونوشت های رسمی آنهایی هستند که مستقیماً از دبیرستان محل تحصیل شما و یا موسسات آموزش عالی به دفتر پذیرش ارسال می شوند. توجه داشته باشید:
 • اگر در دبیرستان یا یکی از موسسات آلبرتا که در وبسایت ApplyAlberta حضور دارد شرکت کرده اید، دانشگاه کلگری از جانب شما درخواست ارسال رونوشتها را می فرستد.
 • دارندگان مدارک که متقاضی پذیرش در دوره کارشناسی برنامه آموزش پس از اخذ مدرک می باشند نیازی به ارائه نمرات دبیرستان ندارند.
 • متقاضیانی که در موسسات آموزش عالی خارج از کانادا شرکت داشته اند ممکن است نیاز به ارائه خلاصه دوره ها جهت ارزیابی داشته باشند.
 • مدارک صادر شده به زبان غیر انگلیسی باید به همراه ترجمه محضری انگلیسی باشند.
 1. لطفاً مرکز آنلاین دانشجویی مربوط به خود را چک کنید تا از سایر مدارک مورد نیاز برای برنامه مورد درخواست خود آگاهی یابید و از مهلت های مشخص شده اطمینان حاصل کنید. برای دسترسی به مرکز آنلاین، به پورتال myUofC وارد شوید و بر روی لینکهای “Status” و “To Do List” کلیک نمایید.

 

شرایط پس از پذیرش:

چنانچه تقاضای شما مورد تایید قرار گرفت، یک بسته پذیرش برای شما ایمیل خواهد شد. شما باید بصورت آنلاین (از طریق myUofC) پیشنهاد پذیرش خود را قبول یا رد نمایید. هنگامی که شما پیشنهاد پذیرش ما را قبول کردید، زمانهای ملاقات جهت ثبت نام به شما اختصاص خواهد یافت. ممکن است شما بدنبال مشاوره از دانشکده باشید تا از انتخاب واحدهای درسی مناسب مطمئن شوید. به شما توصیه می شود پس از گرفتن پذیرش، در اولین دوره که واجد شرایط آن می باشید ثبت نام نمایید. با توجه به حجم زیاد تقاضاهای پذیرش سالیانه، مقداری تاخیر طبیعی است. از شکیبایی شما سپاسگزاریم. لطفاً به پورتال ما مراجعه کرده (myUofC) یا با شماره دفتر ۱.۴۰۳.۲۱۰.۷۶۲۵. تماس بگیرید.

 

پذیرش اولیه:

پیشنهادات پذیرش اولیه مختص دانش آموزان دبیرستانی در حال فارغ التحصیلی می باشدکه دارای میانگین ۹۰ درصد یا بالاتر در ۴ نمره مورد نیاز دوره ۱۱ باشند.

 

پیشنهاد پذیرش اولیه چیست؟

این گزینه برای شهروندان کانادا، افراد با اقامت دائم و دانشجویان بین المللی که دوره های ۱۱،۱۰ و ۱۲ را در کانادا گذرانده باشند و همچنین کسانی که نمره ۹۰درصد یا بالاتر را در دوره ۱۱ بدست آورده باشند مهیا می باشد. دانشجویان بین المللی نیز باید مهارت خود در زبان انگلیسی را نشان دهند تا در این گروه قرار بگیرند. افراد تایید شده در این مرحله باید شرایط نهایی پذیرش را برای برنامه مورد نظر خود کسب نمایند.

 

چگونگی گرفتن پذیرش اولیه:

اگر شما دوره ۱۱ را گذرانده اید و در حال تکمیل دوره ۱۲ در یکی از دبیرستانهای آلبرتا باشید، باید لیست تمامی موضوعات دوره ۱۲ (۳۰ مرحله) که در درخواست خود ارائه می دهید را بنویسید. ما نمرات دوره ۱۱ شما را از بخش آموزش آلبرتا دریافت کرده و نیازی به ارسال از جانب شما نیست. اگر شما دوره ۱۱ را گذرانده اید و در حال تکمیل دوره ۱۲ در دبیرستانی بغیر از آلبرتا می باشید باید رونوشتی را برا ی ما ارسال کنید که شامل موارد زیر باشد:

نمرات نهایی کسب شده در دوره ۱۱، هر یک از واحدهای دوره ۱۲که قبلاً گذرانده اید (در صورت تناسب) و مدرک دال بر ثبت نام دوره جاری (۱۵-۲۰۱۴)

نمرات گزارش شده توسط خود دانشجو قابل قبول نیستند. رونوشت شما باید اسکن شده و به آدرس transcripts@ucalgary.ca ایمیل شود. لطفاً حتماً نام کامل خود و شماره UCID را در ایمیل بنویسید. چنانچه قبلاً تقاضای خود را ارسال کرده اید، می توانید با ورود به پرتال myUofC و کلیک روی “Apply for Undergraduate Admission” اطلاعات خود را بروزرسانی کنید.

 

ددلاینها:

مهلت درخواست: ۱۵ دسامبر ۲۰۱۴

مهلت رونوشت: ۲۵ ژانویه ۲۰۱۵

 

دانشجویان بین المللی

مدارک لازم برای پذیرش:

 1. زمان اتمام مهلت ارسال درخواست را چک کنید. بیشتر رشته ها تنها برای ترم پائیز متقاضی می پذیرند.
 2. برنامه های ارائه شده در دانشگاه کلگری را جستجو کنید. رشته های گوناگون از حسابداری گرفته تا جانورشناسی در کلگری در دسترس می باشند. در مورد تمام احتمالات اطلاع کسب نموده و سپس انتخاب خود را محدود و معین کنید. در زمان تکمیل درخواست پذیرش، از شما انتخاب اول و دوم پرسیده می شود.
 3. شرایط لازم برای پذیرش را مرور نمایید.
 4. میزان تسلط به زبان انگلیسی را مرور نموده و با سطح خود مطابقت دهید. زبان اصلی تدریس در دانشگاه کلگری انگلیسی است.جهت حصول موفقیت تحصیلی، دانشجویان ملزم به برآوردن این شرط می باشند.
 5. آماده سازی رونوشتها و تشریح دوره ها

رونوشتها باید مستقیم به دفتر پذیرش ارسال شوند. خلاصه و شرح کلی دوره ها برای دانشجویان انتقالی باید به تایید رسیده و توسط موسسه مستقیماً به دفتر پذیرش ارسال شوند.اسناد غیر انگلیسی باید به پیوست ترجمه رسمی انگلیسی داشته باشند.

لطفاً اصل مدارک خود را برای دانشگاه کلگری نفرستید چون ما قادر به عودت دادن آنها نمی باشیم. چنانچه رونوشتهای اصلی را دارید لطفاً فتوکپی آنها را تهیه نموده و جهت ارزیابی برای ما ارسال کنید. اگر شما پذیرفته شدید ما خواستار ارسال مستقیم نسخه های رسمی مدارک توسط موسسه صادرکننده برای دفتر استخدام و پذیرش خواهیم شد.

 1. مدارک مورد نیازبرای گرفتن ویزای تحصیلی را جستجو کنید. اگر شهروند کانادا یا مقیم دائم اینجا نیستید، نیاز به اجازه مطالعه دارید. شما باید از طول دوره زمانی که جهت پذیرش، انجام رویه ها و گرفتن ویزای دانشجویی در کشور شما صرف می شود آگاهی داشته باشید. جهت بررسی درخواستهای پذیرش شما در اسرع وقت، از ارسال کلیه مدارک برای ما اطمینان حاصل کنید.

بعد از اول ژوئن ۲۰۱۴، تمام تقاضاهای اجازه مطالعاتی نیاز به شماره DLI (تعیین موسسه آموزشی) از طرف دانشگاه کلگری دارند: O18886830282

 

چگونگی پذیرش:

متقاضیانی که بر اساس اعتبار دوره دبیرستان سنجیده می شوند باید سوابق قابل قبولی از ۵ موضوع مجزا و مناسب در سال دوازدهم (یا سیزدهم) دوره متوسطه رائه دهند و باید با اعتبار کافی و مدارک معتبر از دوره دبیرستان فارغ التحصیل شوند. پذیرش برای کلیه برنامه ها به صورت رقابتی صورت می پذیرد. بخش مدارک مورد نیاز برای منطقه خود را مطالعه نمایید.

 

پس از پذیرش:

در صورت داشتن صلاحیت پذیرش، یک بسته پذیرش برای شما ارسال خواهد شد. شما باید بصورت آنلاین پیشنهاد پذیرش خود را قبول یا رد نمایید. هنگامی که شما پیشنهاد پذیرش ما را قبول کردید، زمانهای ملاقات جهت ثبت نام به شما اختصاص خواهد یافت. ممکن است شما بدنبال مشاوره از دانشکده باشید تا از انتخاب واحدهای درسی مناسب مطمئن شوید. به شما توصیه می شود پس از گرفتن پذیرش، در اولین دوره که واجد شرایط آن می باشید ثبت نام نمایید.

برای کسب فرصت مطالعاتی و دریافت اطلاعات در مورد مهاجرت به کانادا لطفاً با نزدیکترین کنسولگری یا سفارت کانادا تماس بگیرید و یا به سایت cic.gc.ca مراجعه نمایید. جهت کسب اطلاعات عمومی درباره فرصت مطالعاتی و مهاجرت، لطفا از بخش خدمات دانشجویان بین المللی (ISS) دیدن نمایید و یا از طریق آدرسinternational.advice@ucalgary.ca با مشاوران ما تماس بگیرید. بعد از اول ژوئن ۲۰۱۴، تمام تقاضاهای فرصت مطالعاتی نیاز به شماره DLI (تعیین موسسه آموزشی) از طرف دانشگاه کلگری دارند: O18886830282

با توجه به حجم زیاد تقاضاهای پذیرش سالیانه، مقداری تاخیر غیرعادی نیست. از بردباری شما سپاسگزاریم. چنانچه سوالی در مورد وضعیت پذیرش خود دارید لطفاً به پورتال ما مراجعه کرده(myUofC) یا با شماره دفتر (۴۰۳) ۲۱۰-(ROCK)7625 تماس بگیرید.

 

شرایط پذیرش دوره تحصیلات تکمیلی

دانشکده امکانات حمایتی برای موفقیت تحصیلی حدود ۶۰۰۰ دانشجوی فارغ التحصیل در بیش از ۵۵ رشته را فراهم میکند. ثبت نام تمام فارغ التحصیلان در این دانشکده انجام می پذیرد و جهت پذیرش و جذب بهترین دانشجوها تلاش می گردد.

 

پذیرش:

به منظور شرکت در برنامه های کارشناسی ارشد دانشگاه کلگری باید واجد حداقل استانداردهای پذیرش هم برای دانشکده تحصیلات تکمیلی و هم رشته مورد نظرتان جهت پذیرش باشید. مدارک مورد نیاز پذیرش برای هر رشته در وبسایت برنامه ها آمده است.

 

مدارک مورد نیاز پذیرش:

 1. مدرک چهار ساله دوره کارشناسی و یا معادل آن از یک موسسه معتبر

باید در یک سیستم ۴ نمره ای حداقل میانگین نمره ۳ را طی دو سال تحصیلی پایانی بصورت تمام وقت داشته باشید. برخی از برنامه های فارغ التحصیلی نیاز به معدل بالاتری جهت پذیرش دارند. مدرک لیسانس باید شامل محتوای مناسبی از دوره های سپری شده باشد و همچنین دوره هایی با سطح بالا گذرانده شده باشد تا از مهیا بودن جهت کار-تحصیل اطمینان حاصل شود. سوابق کار-تحصیل قبلی نیز در نظر گرفته می شود. اگر مدرک خود را از دانشگاهی خارج از کانادا گرفته اید، لطفاً به بخش مدارک مورد نیاز ویژه هر کشور مراجعه فرمایید.

 1. مهارتهای زبان انگلیسی
 • کسب حداقل نمره ۸۰ در آزمون تافل(آزمون اینترنتی) یا ۵۵۰ (آزمون نوشتاری). کد موسسه ما ۰۸۱۳ است.
 • کسب حداقل نمره ۷ در آزمون آیلتس
 • اتمام موفقیت آمیز Tier3 در برنامه (EAP) .(در صورت قبول یا عدم قبول آزمون EAP بجای تافل یا آیلتس، با مسئول مربوط به برنامه مورد نظر هماهنگی کنید.)
 • کسب حداقل نمره ۸۰ در MELAB
 • کسب حداقل نمره ۵۹ در PTE
 • استثنا: برنامه فارغ التحصیلی ممکن است در شرایط ویژه ای از تست صلاحیت زبان صرفنظر کند، مثلاً دارا بودن مدرک لیسانس یا معادل علمی آن از یک موسسه به رسمیت شناخته شده که زبان آموزشی آن انگلیسی است.
 1. موافقت از طرف رئیس برنامه های تحصیلات تکمیلی

این مسئولیت با بخش تحصیلات تکمیلی است که مشخص کند شما از تمام جهات مربوطه برای برنامه پذیرش قابل قبول می باشید و اینکه برنامه پیشنهادی شما با امکانات و منابع برای نظارت کافی و پژوهش و با اهداف تحقیقاتی بخش همتراز می باشد یا نه.

هیچ حق عمومی برای پذیرش در تحصیلات تکمیلی وجود ندارد بلکه هر برنامه ای بر اساس مقتضیات آن بخش تعیین می کند که آیا درخواست پذیرش متقاضی را به دانشکده تحصیلات تکمیلی ارائه دهد.

 

تقاضانامه های ارسالی برای پذیرش باید با موارد زیر همراه باشد:

 1. هزینه درخواست: شامل مبلغ غیر قابل استرداد پول برای هر تقاضانامه ارسالی می باشد و در صورت پذیرش یا عدم پذیرش درخواست، موظف به پرداخت آن می باشید. لطفا پول نقد ارسال نکنید و بجای آن می توانید ا ز ویزا کارت، مستر کارت یا چکهای معتبر استفاده نمایید و یا از طریق شبکه آنلاین پرداخت کنید.
 • هزینه تقاضانامه ۱۰۰ دلار کانادایی برای شهروندان کانادا و دارندگان اقامت دائم
 • هزینه ۱۳۰ دلار کانادایی برای دانشجویان بین المللی می باشد که در فرصت مطالعاتی شرکت می‌کنند.
 • هزینه ۱۸۰ دلار کانادایی برای پذیرش مجدد در برنامه ای که کمتر از ۵ سال پیش آن را ترک کرده اید.
 1. رونوشتهای رسمی: رونوشتهای رسمی از تمام موسسات آموزش عالی که در آنها شرکت کرده اید مورد نیاز است. مدارک اصلی و یا کپی های برابر اصل هر یک از رونوشتها و گواهینامه ها در پاکت مهر و موم شده مستقیماً از طرف دانشگاه صادرکننده ارسال شوند. چنانچه مدارک به زبان دیگری باشند، علاوه بر ارسال اصل مدارک، ترجمه انگلیسی آنها نیز باید توسط صادرکننده ارسال شود.
 2. منابع: اطلاعات بیشتر در مورد منابع و فرمهای مرجع توسط برنامه پیش بینی شده شما تهیه شده است از جمله شماره های منابع مورد نیاز و توصیه در موردانتخاب مشاوران مناسب. از مشاوران خواسته می شود بطور آنلاین برای شما منابع را فراهم کنند. شما باید در زمان دادن درخواست پذیرش از آدرس ایمیل مشاور خود اطلاع داشته باشید.
 3. اثبات تسلط بر زبان انگلیسی و نمرات GRE: باید تمامی نمراتGRE,GMAT و سایر مدارک برای احراز صلاحیت زبان انگلیسی ارسال شوند.
 4. اسناد و مدارک ویژه: زمانی که درخواست شما ارسال گردید، چنانچه نیاز به ارائه مدارک اضافه تری باشد ازطریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

نکته: توجه داشته باشید اسناد و رونوشتهای ارسالی به دانشگاه کلگری جزو دارایی های دانشگاه محسوب شده و به هیچ وجه مسترد نشده و یا به موسسات دیگر ارسال نمی گردد.

لطفا نظر خود را برای این نوشته به ما اعلام کنید

نظر دهید