اطلاعیه مجلس در مورد حجاب نماینده پارلمان اروپا

[ad_1]

خبرگزاری ایرنا: روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه ای نسبت به حواشی دیدار هیات پارلمانی اروپا با رییس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی ارایه کرد.

در این اطلاعیه آمده است: در زمان حضور هیات پارلمانی اروپا در مجلس، یکی از نمایندگان زن اروپایی، پوشش مناسب را رعایت نکرد.
 
در این اطلاعیه تاکید شده است: در این موارد، میهمانان خارجی ملزم به رعایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران هستند و هنگام ورود به کشور، آداب و قوانین به ایشان اعلام می شود.
 
براساس این اطلاعیه، متاسفانه در این دیدار، این نماینده زن پارلمان اروپا، چند لحظه پیش از حضور در جلسه، پوشش سر خود را تغییر داد و با پوششی غیر متعارف حاضر شد.
 
روابط عمومی مجلس تصریح کرده است: رعایت آداب، پروتکل ها و قوانین مربوطه، بایستی به صورت جدی به این فرد یادآوری می شد که در این زمینه تذکرات لازم به عوامل اجرایی، برای جلوگیری از تکرار موارد مشابه داده شد.
 
هیاتی هشت نفره از پارلمان اروپا به ریاست المار بروک رییس کمیسیون سیاست خارجی این پارلمان بامداد شنبه – شانزدهم خردادماه – وارد تهران شد.
 
خانم ماری چه اسخاکه یکی از اعضای هیات پارلمان اروپا در دیدار با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با پوششی نامناسب حضور یافت که این پوشش نامناسب با اعتراض هایی در داخل کشور روبرو شد.

[ad_2]

Source link