فرآیند QST و فناوری میلگرد

هدف این فناوری قیمت میلگرد

در ابتدا توجه به این نکته مهم است که فناوری قیمت میلگرد برای تولید میلگردهای ساختمانی که از عملکرد 500 نانومتر در مترمربع اطمینان دارند ، قوی است. تمام سیستم های  ارائه شده برای این منظور طراحی شده اند ، مگر اینکه مشتری به این طریق نیاز داشته باشد. قیمت میلگرد این سیستم در اکثر کشورها تقریباً یکسان است. این سیستم مزایای درخشان بسیاری برای طراحان و مهندسان عمران دارد.

هنگامی که آسیاب های نورد به مرحله تولید برسند ، قیمت میلگرد آنها پروانه ساخت  سان را دریافت می کنند و سپس محصولات آنها آزمایش می شود تا مشخص شود که آیا میلگردهای تولیدی بدون هیچ مشکلی به قدرت تولید 500 رسیده اند. مسئله دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که در بسیاری از کشورها تمایل به استفاده از میلگردهای ساختمانی QST به جای میلگردهای درجه یک CTD Fe 415 افزایش یافته است قیمت میلگرد و بنابراین صنایع وابسته به مهندسی عمران در این کشورها قادر به تحقق کامل این موضوع نیستند. یک مزیت تکنولوژیکی باشید.

در اصل ، ویژگی های مورد نظر میلگرد با گرما را می توان به شرح زیر ذکر کرد:

:: قدرت نظارت حداقل 500 نانومتر قیمت میلگرد در مترمربع یا بیشتر

:: نسبت استرس (TS / YS) 1.12 (به طور کلی 1.15 تا 1.3)

:: حداقل درصد افزایش طول 16 (عموماً 18 تا 25)

:: قابلیت جوشکاری متناسب با نیازهای صنعتی

خط تولید میلگرد با فناوری QST

فرآیند QST

سیستم QST ، با کمک THERMEX. پردازش ، قیمت میلگرد استفاده از انرژی حرارتی میلگرد نورد را بعد از ایستاده نهایی واحد نورد امکان پذیر می کند. به طور معمول ، قیمت میلگرد این انرژی از میلگرد نورد در دمای 950 تا 1050 درجه سانتیگراد کاملاً آزاد می شود و دمای محیط را در بستر خنک کننده خنک می کند.

فرآیند THERMEX® QST یک فناوری بسیار پیشرفته و پیشرفته قیمت میلگرد است که طی سالها آزمایش و تجربه توسعه یافته است.

سیستم قیمت میلگرد بین آخرین وضعیت و بستر خنک کننده نصب شده است.

فرونشست شدن ، خنک شدن سریع فولاد از دمای سخت شدن (استنیتیزاسیون) تا دمای محیط یا دمای خاص دیگر است. رفع فشار به روش های مختلفی از جمله غوطه ور شدن فولاد گرم شده در روغن ، آب ، آب نمک (آب نمک) انجام می شود. این بستگی به نوع فولاد دارد.

در فرآیند سخت شدن فولاد ، عملیات خنک کننده باید بلافاصله پس از اتمام چرخه خاموش شروع شود تا فشارهای ناشی از ایجاد شده در قطعه کاری که ممکن است باعث ترک شود ، رها شود.

برای تنظیم سطح سختی مورد نیاز در فولاد ، قیمت میلگرد معتدل نیز لازم است.

در مورد فولادهای سخت هوا ، معتدل باعث می شود که آستنیت باقی مانده در فولاد به مارتنزیت تبدیل شود. برای به دست آوردن بهترین نتایج از مزاج ، شما هرگز نباید زمان چرخه را کوتاه کنید.

عملیات پخت و پز برای کاهش سختی ، از بین بردن فشارهای داخلی و اصلاح ساختار مناسب انجام می شود. برای انجام عملیات بازپخت ، قطعات فولادی ابتدا باید از 30 تا 50 درجه سانتیگراد بالاتر از قیمت میلگرد دمای AC3 گرم شده و به اندازه کافی در این دما نگهداری شوند. سپس قطعات باید به آرامی و با سرعت حدود 0.02 درجه سانتی گراد در ثانیه سرد شوند.

خط تولید میلگرد ساده

سرمایش این قطعات معمولاً در کوره انجام می شود و بسیار زمان بر است. هنگام خروج از آخرین پایه ، میلگرد به لوله های Thermex® اختصاصی که برای این فرآیند طراحی شده اند هدایت قیمت میلگرد می شود ، جایی که دمای سطح آن در حدود 950 تا 1050 درجه سانتیگراد به دلیل خنک کننده شدید و یکنواخت در یک دوره نسبتاً کوتاه (تقریباً یک ثانیه) است. باعث می شود درجه حرارت به شدت کاهش یابد. این در حالی است که دمای مرکز میلگرد بی تأثیر است.

خنک کننده شدید و از پیش تعیین شده پیرامون قیمت میلگرد ساختار بیرونی آن را به یک ساختار مارتنزیتی تغییر می دهد و بنابراین به منظور استفاده از آن نیاز به عمل پخت و پز دارد. این بازپخت به دلیل گرما در هسته میلگرد حاصل می شود. اختلاف دما بین هسته و دیواره بیرونی سرانجام در حدود 600 درجه سانتیگراد تعادل می یابد ، و ساختار میلگرد حاصل در اطراف دیواره بیرونی ، مارتن مارتنزیتی و در هسته قیمت میلگرد فریت پرلیت گرانول می شود.

به طور کلی ، هسته نرم میلگرد نهایی تقریبا 65 تا 75٪ (با توجه به حداقل قدرت عملکرد مورد نیاز) از حجم آن را تشکیل می دهد و حجم باقیمانده دارای ساختار سفت و سخت است. قیمت میلگرد از ویژگی های این محصول می توان به نقطه عملکرد بالا ، سختی بالای سطح ، چقرمگی و چسبندگی بالا و قابلیت جوشکاری مناسب اشاره کرد.

دستگاه بسته بندی میلگرد

هنگامی که میلگرد با سرعت عادی در سیستم Thermex در دمای حدود 950 تا هزار درجه سانتیگراد در حال چرخش است ، دیواره بیرونی آن به شدت در معرض خنک کننده قرار دارد ، قیمت میلگرد در حالی که هسته هنوز در مدت زمان بسیار کوتاهی تحت تأثیر فرآیند فرونشانی قرار نگرفته است. . است. قسمت دیواره بیرونی میلگرد که در آن تحولات مارتنزیت رخ داده است ، به محض خروج میلگرد از سیستم Thermex ، از هسته داغ گرما دریافت می کند. در حقیقت اصطلاح قیمت میلگرد از Thermal Exchange گرفته شده است و این تبادل گرما کلید فرآیند است. قیمت میلگرد لازم به ذکر است که تعادل دما به گونه ای است که با ساختار خارجی یک مزرعه مارتنزنی و یک هسته فریت پرلیتی میلگرد به دست می آوریم.