پيشنهاد نوروزی :خانه‌‌هاي‌تان را كاغذي كنيد!

[ad_1]


برترین ها:  سال نو نزديك است و پيرو سنتي ديرينه‌، بسياري از ايراني‌ها در فكر تازه كردن حال و هواي خانه و كاشانه‌شان هستند؛ دنبال اين كه دستي سرو روي خانه بكشند و رنگ و طرحش را نو كنند.

 اين نو شدن گاهي دامن رنگ و طرح ديوارهاي خانه را هم مي‌گيرد. اگر شما هم جزو ايراني‌هايي هستيد كه خيال نو كردن طرح و نقش ديوار را درسرشان دارند در اين گزارش با ما همراه باشيد، ما براي‌تان پيشنهاد‌تازه‌اي داريم؛ ديوارهاي‌تان را به كاغذهاي ديواري بسپاريد! كاغذهاي خوش نقش و نگاري كه هم استفاده از آن‌ها به‌مراتب از رنگ راحت‌تر است هم تنوع‌شان دست شما را باز مي‌گذارد تا انتخابي به‌مراتب متفاوت‌ و جذاب‌تر از هميشه داشته باشيد. ما در اين گزارش به شما مي‌گوييم كه چطور در ميان انبوهي از اين كاغذهاي خوش‌نقش و نگار بهترين انتخاب را داشته باشيد.


2روش جادويي!

اگر فكر خريد داريد پس حتما بايد از خودتان پرسيده باشيد كه جنس استاندارد «چه خصوصياتي دارد؟‌» نگران نباشيد كاملا طبيعي است كه به خاطر گسترده‌بودن مارك‌ها و جنس‌ها در بازار كاغذهاي ديواري، براي يك انتخاب مناسب و استاندارد گيج و مبهوت شويد! اما يادتان باشد تنها و تنها 2راه براي فهميدن استاندارد بودن كاغذديواري‌ها وجود دارد؛ راه اول عرض اين كالاست كه نبايد زير 50 سانتي‌متر باشد. اگر عرض اين كالاها زير 50 سانتي‌متر باشد بدون شك جنس نامرغوب و عمركوتاه دارند و حتي اين احتمال هم وجود دارد كه به ديوار آسيب برسانند. روش ديگر، نوع شست‌و‌شوي اين كاغذهاست. يك كاغذديواري خوب را بايد بتوان به راحتي با يك دستمال خيس، تميز كرد؛ بدون آنكه چرك‌مرد شود يا رنگ آن از بين برود.


90سانتي‌مترها بهترين هستند

بزرگ‌ترين خط توليد كاغذديواري در دنيا دركشورهاي هلند و ايتالياست و كلا كشورهاي اروپايي توليد اين اجناس را دردست گرفته‌اند. نكته جالب اين‌ كه چين هنوز نتوانسته بازار كاغذهاي ديواري را اشغال كند! 5 سال است كه اروپا توليد كاغذهاي ديواري با عرض 90سانتي‌متركه بهترين عرض و بهترين جنس را در دنيا دارا هستند شروع كرده؛ از قرار اين كاغذ ديواري‌ها در ايران فروش بسيار بالايي دارند. شست‌و‌شوي بسيار ساده اين كاغذ‌ديواري‌ها آن‌ها را محبوب‌تر از بقيه مدل‌هايي كه در بازار هستند كرده است. طرح‌هاي مدرن و نو هرسال وارد كشور شده و هرسال خود را محبوب‌‌تر از سال قبل مي‌كنند.


آشناي قديمي

درست است كه چند وقتي است بازار كاغذ‌ديواري‌ها از هميشه گرم‌تر شده؛ اما رد اين كاغذهاي رنگي را در خانه‌هاي قديمي هم مي‌توان پيدا كرد؛ البته با يك تفاوت عمده آن هم اين‌كه از ذوق طراحي و تركيب طرح‌ها و رنگ‌هاي مختلف در اين خانه‌ها خبري نيست. در آن‌ها عمدتا از كاغذهاي يك رنگ و يك دست استفاده مي‌شد درحالي‌كه امروز طراحي و چگونگي چيدمان كاغذ ديواري‌ها خودش به يك تخصص تبديل شده. تخصصي كه همراه با كمي ابتكار و تجربه فضاي خانه شما را باراها و باراها زيباتر از قبل مي‌كند.


شاد‌ها و روشن‌تر‌ها محبوب‌تر هستند

در انتخاب كاغذ‌ديواري، انتخاب رنگ بيشتر به سليقه خريدار بستگي دارد اما رنگ‌هاي روشن و شاد با طرح‌هاي شكسته، مد روز ايران است. هر اتاقي هم قاعده خاص خودش را دارد. مثلا اتاق خواب را باتوجه به رنج سني طراحي مي‌كنند چه از نظر رنگ و چه از نظر طرح. براي دخترخانم‌هاي زير 20سال بيشتر از رنگ‌هاي شاد مثل آبي، صورتي و نارنجي و… با طرح‌هاي شاد و پرزرق و برق استفاده مي‌شود. براي خانم‌هايي با رنج سني بالاي 20سال از رنگ‌هاي سنگين‌تر مثل كرم، قهوه‌اي، طلايي و… با طرح‌هاي آجري و ساده استفاده مي‌شود. پسرهاي زير 20سال هم بيشتر طرفدار طرح‌هاي خشن با رنگ‌هاي جيغ هستند. آقايان جوان بالاي 20سال هم سراغ طرح‌هاي شكسته با رنگ‌هاي وزين مثل كرم و كرم قهوه‌اي مي‌روند.


بهترين انتخاب اين‌جاست

اين روزها طرح جديدي از كاغذديواري براي هال و پذيرايي به بازار آمده كه بسيار پر طرفدار است.آمار فروش نشان مي‌دهد بيشتر ايراني‌ها از اين طرح براي هال و پذيرايي خانه‌هاي‌شان استفاده‌ مي‌كنند. يكي از ويژگي‌هاي اين طرح جذابيت آن براي سال‌هاي متمادي است. به گفته فروشندگان كاغذ‌ديواري، خريداران اين مدل حتي بعد از گذشت 3، 4 سال حاضر نيستند از انتخاب‌شان دل بكنند! اين طرح به‌گونه‌اي است كه 2ديوار را با رنگ نسبتا شاد مثل كرم و طرح شكسته پر مي‌كنند و 2ديوار كناري را با رنگ نسبتا تيره مثل كرم‌قهوه‌اي يا آجري با همان طرح پر مي‌كنند. فقط بايد به اين نكته دقت كنيد كه 2ديوار هم‌رنگ و هم‌ طرح بايد روبه‌روي هم باشند. چرا كه اگر از 2طرح و 2رنگ براي طراحي يك اتاق استفاده ‌شود خستگي چشم بسيار ديرتر اتفاق مي‌افتد. تصور كنيد كه از هر طرف به اين اتاق نگاه كنيد طرح تازه‌اي را مي‌بينيد، طرح تازه‌اي كه يك شادي جادويي به همراه خود دارد.


خوب‌ها راحت شسته مي‌شوند

جنس‌هاي معمولي چون از كاغذهاي معمولي استفاده مي‌كنند حتما بايد با كف و شامپو شسته شوند و بعد از يك يا 2بار شست‌و‌شو چر‌ك‌مرد مي‌شوند و از چشم مي‌افتند. اما اجناس مرغوب با جنس (ونبل) كه نوع جديد كاغذ در بازار است فقط با يك دستمال خيس پاك مي‌شود و حتي مي‌توانيد با مقدار آب زياد هم آن را بشوييد و هيچ واكنشي نشان نمي‌دهد.


گچي‌ها بهتر هستند

 بهترين ديوارها براي نصب كاغذ،ديوارهاي گچي هستند. كاغذديواري روي ديوارهاي گچي بسيار مقاوم‌تر از ديوارهاي رنگ روغني هستند زيرا گچ رطوبت را به‌خود جذب مي‌كند و همين باعث شده كه كاغذخشك نشود و مانند روز اول محكم روي ديوار قرار داشته باشد. بنابراين اگر در مرحله ساخت‌و‌ساز هستيد پيشنهاد مي‌كنيم قبل از رنگ، سراغ كاغذ‌ديواري‌ها برويد!


چقدر بايد هزينه كنيم؟

قيمت كاغذهاي ديواري نسبت به جنس، شركت توليدي و عرض آن‌ها متفاوت است. از قرار هررول كاغذديواري 3 قواره كاغذ مي‌دهدكه قيمت‌هاي آن و واحد آن بر حسب رول محاسبه مي‌شود. كمترين قيمت در بازار از رولي 40 تا 50 هزار تومان شروع مي‌شود كه معمولا مختص كاغذ‌ديواري‌هاي چيني و ايراني است.با 50 تا 70 هزارتومان مي‌شود جنس خوب چيني تحت ليسانس آلمان و ايتاليا هم خريداري كرد .

در ميان كاغذ‌ديواري‌هاي مختلف، برندهاي ترك با عرض 80 سانتي‌متر و با رنج قيمتي 80 تا 100 هزار تومان از پرفروش‌ترين جنس‌ها در بازار هستند. طرح‌هاي زيبا و جنس براق و مرغوب بودن كاغذ آن‌ها نقش بسزايي در محبوبيت آن‌ها دارد. اما قيمت بهترين مدل‌هاي كاغذ‌ديواري، هر رول از 130 تا 170 هزار تومان متغير است.

[ad_2]

Source link