رابطه قانون جذب و جذب سلامتی

قانون جذب و جذب سلامتی
تا به حال به تأثیر افکار مثبت و منفی خود روی بدنتان پی برده‌اید؟ هرگز دقت کرده‌اید، وقتی احساس اضطراب یا ترس را تجربه می‌کنید، چه اتفاقی در بدنتان می‌افتد؟ یا وقتی خوشحال هستید دردهای بدنی شما کمتر می‌شود؟

دکتر جان هگلین (Dr. John Hagelin)
(دانشمند فیزیک و متخصص علوم اجتماعی) می‌گوید:
«بدن ما در حقیقت محصول افکار ماست. علم پزشکی اخیراً به این آگاهی رسیده است که افکار و احساسات ما تأثیر زیادی بر ساختمان و وضعیت و اعمال اندام‌ها دارند.»
آیا تا به حال واژه‌ی شبه دارو را شنیده‌اید؟ شبه دارو چیزی است که هیچ اثری روی بدن ندارد، اما به بیماران گفته نمی‌شود که شبه دارو خورده‌اند. در بسیاری از موارد، شبه دارو همان تأثیری داروی اصلی را روی بیمار می‌گذارد. این عمل نشان دهنده‌ی آن است که ذهن انسان بزرگترین عامل در التیام دردها است، حتی گاهی اثر بیشتری نسبت به دارو بر روی انسان دارد.
وقتی بیماران باور می‌کنند آن چه می‌خورند یا به آن‌ها تزریق می‌شود؛ داروی مؤثری در شفای آنان است، همان اثر را دریافت می‌کنند. و این دقیقاً همان قانون جذب است.
این موضوع، علم طب و درمان‌های مربوط به علم پزشکی را رد نمی‌کند؛ اما می‌خواهد این مسئله را بیان کند که اگر کسی از بیماری حاد رنج می‌برد، باید مصرف داروهای مربوط به آن بیماری را ادامه دهد. در کنار آن، می‌تواند از نیروی ذهن و قانون جذب در تسریع روند خود استفاده کند. هر درمانی زمان و جای مناسب خود را می‌طلبد. مداوای دارویی می‌تواند دردها راتسکین بدهد تا بیمار بتواند تمام تمرکزش را روی سلامت جسم خود قرار بدهد و نگذارد ناامیدی و کسالت بیماری، روند درمان را طولانی کند.
بسیاری از متخصصین معتقدند که هزاران نوع بیماری در طول زندگی بشر شناخته شده است؛ که آن‌ها چرخه‌ی درونی انسان هستند و همه‌ی آن‌ها نتیجه‌ی یک چیز هستند؛ و آن فشارهای عصبی یا استرس است.
فشار عصبی زیاد بر هر سیستم موجب نابودی یکی از اجزاء می‌شود و سلامتی انسان را به خطر می‌اندازند.
منشأ استرس یک فکر منفی است و از همان‌جا گسترش پیدا می‌کند. وقتی یک فکر منفی در ذهن خود دارید، افکار متعدد شبیه به آن را جذب می‌کنید و این باعث ایجاد استرس می‌شود. پس همه چیز از یک فکر منفی شروع می‌شود. نکته‌ای که اهمیت دارد این است که بتوانید جلوی زیاد شدن افکار منفی را بگیرید. آسان ترین راه، آگاهی از این است که با ایجاد یک فکر مثبت، هرچند خیلی کوچک جلوی انتشار افکار منفی را بگیرید.
نظریه‌های مبتنی بر تأثیر قانون جذب بر سلامتی معتقدند که بدن انسان از طریق فرایند بیماری به ما اطلاع می‌دهند که در زندگی تعادل، عشق یا رضایت کافی نداریم و حسی منفی ما را آزار می‌دهد. عشق و سپاس گزاری همه‌ی عوامل منفی و دردهای زندگی را از بین می‌برد. شکرگزاری می‌تواند معجزه کند و نعمت‌های زیادی را به سمت ما سرازیر کند.
سؤالی که مطرح می‌شود این است که آیا می‌شود با تفکر مثبت و آموزش قانون جذب بیماری یا مشکلات دشوار را حل کرد؟ باید بگوییم: بله می‌شود.
سه مهارت اصلی برای شفا یافتن وجود دارد: اولین اصل، نیروی شکرگزاری است که باعث سلامتی می‌شود. دومین اصل، ایمان به شفا یافتن است. سومین اصل، تأثیر مثبت خنده و شادی در رفع بیماری است.
همه‌ی ما شنیده‌ایم که خنده بهترین داروست. پس از تأثیر خنده و شادی بر سلامتی غافل نشویم. خندیدن شادمانی می‌آورد، افکار منفی را خنثی می‌کند و به درمان بیماری‌های لاعلاج کمک می‌کند.
بیماری هرگز نمی‌تواند در بدنی که سلامت احساسی و فکری دارد، دوام داشته باشد. بدن شما هر ثانیه میلیون‌ها سلول را دفع می‌کند و هم زمان میلیون‌ها سلول جدید به وجود می‌آورد.
به کمال بیاندیشید، افکارتان را بر کمال متمرکز کنید. بیماری در جسمی که افکار و احساسات سالم دارد نمی‌تواند مدت زیادی دوام بیاورد. اگر به سلامتی فکر کنید، همان را جذب می‌کنید و اگر روی بیماری خود تمرکز کنید، مدام درمورد آن با دیگران صحبت کنید، سلول های بیمار بیشتری را در بدنتان ایجاد می‌کنید و بیماری از شما دور نمی‌شود. خودتان را سالم و شاداب ببینید، به بیماری‌تان فکر نکنید و آن را به پزشک بسپرید. درمان واقعی زمانی شروع می‌شود که تمرکزتان را از بیماری به سلامتی تغییر دهید؛ چون این قانون جاذبه است. حتی اگر حالتان خوب نیست راجع به آن صحبت نکنید، مگر اینکه بخواهید بیشتر احساس بیماری کنید. اگر به سخن کسی راجع به بیماریش گوش کنید، به بیماری او افزوده‌اید. بهتر است به جای این کار از چیزهای مثبت و سلامتی با او صحبت کنید.
به پیام‌های جامعه در مورد بیماری و پیری توجه نکنید. پیام‌های منفی به هیچ درد شما نمی‌خورند. باور پیر شدن تنها در ذهن ما وجود دارد. علم ثابت کرده است که هرچندسال یک بار بدن‌مان تازه می‌شود. پیر شدن نوعی تفکر منفی و محدود است. لطفی در حق خود بکنید و برای جشن تولد بعدی‌تان، خود را یکساله بدانید و کیک تولدتان را با 60 شمع تزئین نکنید.
وقتی منفی نگر باشیم، از دریافت حقوق انسانی‌مان که مستحق آن هستیم محروم می‌شویم. با هر فکر منفی و آزار دهنده‌ای، بیماری مضری را در بدن خود قرار می‌دهیم.
تحقیقات ثابت کرده‌اند که افکار منفی و استرس عملکرد بدن و مغز را به شدت تضعیف و تخریب می‌کنند. چون افکار ما مسئول ترمیم و ساخت مجدد سلول‌های بدن هستند. استرس و فشار عصبی را از خود دور کنید تا جسمتان بتواند کاری را که باید انجام بدهد، جسم خودش را التیام می‌بخشد و شفا می‌دهد.
این را به یاد داشته باشید که هیچ دردی درمان ناپذیر نیست. در طول تاریخ تمام بیماری‌هایی که آن‌ها را لاعلاج می‌دانیم، درمان یافته‌اند.
در دنیا هر روز معجزه‌ای رخ می‌دهد، چون همیشه کسانی هستند که قدرت قانون جذب را باور دارند. درمان ناپذیر یعنی درمان پذیر از درون.
امروزه در علم طب بحث انرژی درمانی مطرح است. هرچیز در دنیا یک فرکانس دارد، فقط لازم است فرکانس مثبت آن را ایجاد کنیم و تغییرش دهیم. به همین سادگی می‌توانیم هرچیزی را عوض کنیم؛ از جمله بیماری و مسائل احساسی.
بهتر است افکارتان را بر کمال، سلامت کامل، بدن بی عیب و جوانی جاویدان متمرکز کنید. با تمرکز مداوم به کمال به آن چه می‌خواهید می‌رسید.
منبع :

https://www.parvaresheafkar.com/law-attraction/